the Doc
O lupta intre doua armate . O unitate de soldati trimisi in recunoastere . Un rau drept granita intre 2 tabere . Mlastini . Zavoi .
Undeva in regiunea Coreea de Sud, sau Vietnam, sau India .
In aceea dimineata de august unitatea lui A. a fost trimisa in recunostere pe teritoriul inamic . Erau 12 oameni in total , toti bine pregatiti si echipati usor . Stiau ce au de facut deoarece participasera la sute de misiuni de recunostere la fel cu acesta inainte .
Traseul presupunea tranversarea raului , zavoiulul , apoi cativa kilometri de teren liber acoperit in mare parte de arbusti si pasuni , apoi un mic satuc de colibe acoperite de paie si cateva lanuri de cereale .
A. nu a observat nimic suspect . Au ajuns in cateva ore pana in la liziera satului si asta fara sa intaneasca pe nimeni .
Ceva nu era in regula ,dar de ramas pe loc nici nu se punea problema , ar fi fost o mare gresala . Asa ar fi fost descoperiti imediat . A. a decis sa inainteze ce cea mai mare atentie . Nici un zgomot , nici o creanga rupta si cat mai putine urme de pasi .
S-au desparit in perechi de doi cate doi . X si Y au avut norocul sa intalneasca un copil destul de marisor care nu i-a observat pe cei doi decat prea tarziu . La capatul celalat al satucului se parea ca inamici planuiau un atac surpriza de proportii si asteptau undeva prin lanurile de cereale patrula de recunostere .
In apropiere s-a auzit un tipat scurt , apoi din lanuri inpuscaturi . Era descoperiti .
X si Y au inceput sa se retraga . Erau acum pe cont propriu si trebuiau sa ajunga inapoi in tabara inainte de caderea noptii .
Au reusit sa ajunga cu pana in zavioul din apropierea raului . Aici , alti inamici . In plus , venea furtuna . X era ranit la umar . O alta unitate incercase sa porneasca dupa oamenii lui A. dar se pare ca fusera inpuscati inainte de a iesi din mlastina/ zavoiul format de rau.
Ajutoooor ! ... strigara cei doi cand au ajuns pe malul raului .
De pe partea cealate nimeni nu se incumeta le vina in ajuror . X era epuizat complet , iar daca si Y l-ar fi parasit nu mai avea nici o sansa . Apa umflata de furtuna se transformase repede intr-un mic torent , iar furtuna se parea ca va tine pana cel putin a doua zi . Aerul era mai rece ca de obicei .
In tabara erau cateva lumini , iar cativa soldati se uitau neputinciosi la cei doi camarazi ai lor .Nu indrazneau sa faca ceva pentru X si Y. Pe de o parte riscau in afara de a infrunta raul si cateva gloante daca inamici mai erau in preajna pe malul celalat . Y se simtea din ce in ce mai rau .
Intr-un tarziu , aproape de miezul moptii a ajuns in tabara si Doctorul , sau "the Doc".cum ii mai spuneau soldatii.
"ce se intampla acolo ?" a intrebat acesta
Apoi:
"de ce asta ? puteti sa ii salvati "
soldatii insa au ridicat din umeri . "Oricum vor muri amadoi . Ce rost are sa ne sacrificam viata ? Probabil ca ei au fugit sau au tradat . Isi merita soarta"
"NU MA INTERESEAZA ASTA. daca voua nu va pasa , mie imi pasa . Am facut un juramamt cand am devenit medic si am de gand sa respect juramantul . Nu voi trece pe langa cineva care are nevoie si pe care il pot ajuta fara sa nu o fac ."
Cu toate ca era furtuna , apa era foarte repede si rece si sufla un vant taios, si-a legat o franghie de mijloc si a inceput sa inoate spre malul celalat , incercand sa sfideze curentul repede . "Ai grija", au strigat soldatii. Lui Y nu ii venea sa creada . Cineva venea dupa el . X in schimb era nemiscat in spatele lui .
Doctorul se lupta din rasputeri sa tranverseze raul . "Am sa reusesc sa ajung dincolo. Nu conteaza cum. Am sa reusesc. Doamne , ajuta-ma Te rog" isi spumea in gand . Se gandea la sotia si la baietelul lui . "nu ii pot lasa singuri! Am sa reusesc cumva". Ploaia cadea in continuare . Vantul parca se mai linistise putin .
Doctorul a reusit sa prinda mana intina a lui Y . Cand Y a prins mana doctorului , X a alunecat in apa.
"a pierdut foarte mult sange . E ranit grav la umar de mai mult de 12 ore "
"Putea fi salvat ", a murmurat doctorul "daca ajungeam mai devreme"
A legat franghia in jurul lui Y . De data acesta nu va mai lasa ca istoria sa se repete. Chiar daca abia isi mai misca corpul de oboseala va gasi un mod sa ajunga inapoi in tabara. Si nu va permite ca Y sa se inece in bratele lui .
Cand a ajuns inapoi in tabara , doctorul era epuizat . Soldati nu mai puteau spune nimic. L-au dus in cortul lui.
"Se merita " ..a gandit inainte de a inchide ochii doctorul
"E cea mai grea meserie .. sa salvezi o viata ...
Maine va fi o alta zi".
Se afișează postările cu eticheta stories. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta stories. Afișați toate postările
marți, septembrie 29
duminică, septembrie 20
despre renuntare (I)
stripper - folosit in sens de gay, homo, pervers, straight
Paul , the stripper
Paul era un tanar de 20 si ceva de ani ,ce locuia intr-o casa mare , impreuna cu prietenul sau din copilarie .
Deoarece aveau nevoie de bani , cei doi s-au gandit sa o inchirieze
Chiriasi nu s-au lasat asteptatisi au sosit imediat in persoana unui om avut si servitorii acestuia. Seful servitorilorera un baiat de vreo 14 ani, insa de o statura impresionanta. Era rapid si nu vorbea mult , insa cand vorbea sau comanda ceva, our si simplu tuna.
Lui Paul ii era frica de el . Odata , nu la mult timp de cand se instalase in casa , Paul l-a suparat la culme pe acesta. TREMURAND DE FRICA, Paul s-a ascuns intre lazi si haine . Uriasul la prins pe Paul . In ochii lui Paul se citea spaima.
Uriasul a tras hainele de pe Paul, si-a deshis pantalonii , si-a scos la iveala scula uriasa si a inceput sa ii foloseaca gaura lui Paul . Rapid si cu multa putere .
Galagia iscata a inceput sa atraga mai intai servitori , apoi curiosi . Rezultatul a fost plecarea chiriasilor si ducerea lui Paul, perveritul la clubul de stripperi.
Lui Paul nu ii placea noua sa viata , deoacece nu era deloc placut sa traiesti printre striperii . Si , mai mult , toti striperii il doreau ca partener, Si ii faceau tot felul de mizerii. Paul si-ar fi dorit o viata normala.
Paul a incercat sa fuga de cateva ori de la striperii. Insa fara succes. De fiecare data stripperi l-au prins si l-au adus inapoi. De cateva ori l-au legat si cu lanturi pentru a fi siguri ca nu are nici un prilej sa o stearga. Printre stripperi traiau de la baieti tineri pana la batrani , cu scule si gauri de toate dimensiunile . Insa Paul devenise pReferatul tuturor pentru activitati de relaxare, poate asta si din cauza ca lui ii facea sila .
Si asa au trecut multi ani , iar Paul tot in miljocul stipperilor a ramas. Avea deja trecut de 40 , se ingrasase bine de tot si era de nerecunoscut cand reusit sa fuga din nou . De data asta , stripperi fie nu au observat destul timp ca Paul lipsea fie ca nu mai erau asa interesati ca Paul lipsea ca sa porneasca cu mic si mare in urmarirea lui, sau fie soarta ii oferea lui Paul libertatea .
Dupa ce a alergat pe strazi cateva ore. Paul nu stia incotr-o sa o ia. Unde sa se duca? Casa aceea mare, de demult nu mai exista. Bani nu avea, iar ideaa de a traii pe strazi nu ii suradea. Sa se intoarca la stripperi . Acolo avea macar un pat si asigurata o masa. Era transpirat. S-a asezat pe o banca, la un bar .
A. tocmai se pregatea sa inchida barul si sa se intoarca acasa cand l-a vazut pe Paul. Au intrat in vorba . A. era o tanara devreo 20 si un picut de ani, studenta la o facultate din oras. Locuia cu chirie intr-o casa impreuna cu proprietara si inca vreo 6 fete (si uneori "prietenii" acestora - de toate felurile si toate culorile). Paul, fericit ca a resit sa gaseasca pe cineva care sa fie putin interesat de soarta lui si care ii asculte povestea i-a povestit cine era , pe unde o fost si peripetiile sale. A. auzise si inainte despre striperi , dar nu intalnise inca vreunul.
I-a ascultat povestea lui Paul si s-a hotarat sa ii acorde o mana de ajutor.
A terminat de facut curat, a inchis barul si l-a luat pe Paul cu ea. Nu stia ce va spune gazda , dar era convinsa ca nu o sa il dea afara , cel putin pentru o noapte pe Paul.
AU INTRAT IN CASA. Celeate fete dormeau deja. Proprietara s-a burzuluit putin , Paul a vrut sa plece , dar A. l-a pus in patul sau , ea urmand sa doarma in alta parte si a stins lumina.
Se parea ca proprietarei i-a placut in cele din urma de Paul deoarece i-a permis sa mai ramana o noapte , sa jucat cu fata lui plinuta si cu colacii de pe piept, i-a turtit nasul si i-a oferit acestuia prima partida de harjoleala cu o femeie. Si i-a mai spus ce in schimbul sumei de 100dinari pe luna poate ramane acolo. Si ca ii va acorda si bonusuri pentru acesta suma.
Pentru Paul , in conditiile in care nu avea de lucru 100dinari era mult . Foarte mult . Si daca gasea de lucru , tot mult ii se parea (tot salariul pe o luna).
Asa ca Paul s-a tot gandit si a decis ca, in cele din urma ar fi mai bine sa se intoarca la stripperi.
Era deja obosit, RENUNTASE ...
Paul , the stripper
Paul era un tanar de 20 si ceva de ani ,ce locuia intr-o casa mare , impreuna cu prietenul sau din copilarie .
Deoarece aveau nevoie de bani , cei doi s-au gandit sa o inchirieze
Chiriasi nu s-au lasat asteptatisi au sosit imediat in persoana unui om avut si servitorii acestuia. Seful servitorilorera un baiat de vreo 14 ani, insa de o statura impresionanta. Era rapid si nu vorbea mult , insa cand vorbea sau comanda ceva, our si simplu tuna.
Lui Paul ii era frica de el . Odata , nu la mult timp de cand se instalase in casa , Paul l-a suparat la culme pe acesta. TREMURAND DE FRICA, Paul s-a ascuns intre lazi si haine . Uriasul la prins pe Paul . In ochii lui Paul se citea spaima.
Uriasul a tras hainele de pe Paul, si-a deshis pantalonii , si-a scos la iveala scula uriasa si a inceput sa ii foloseaca gaura lui Paul . Rapid si cu multa putere .
Galagia iscata a inceput sa atraga mai intai servitori , apoi curiosi . Rezultatul a fost plecarea chiriasilor si ducerea lui Paul, perveritul la clubul de stripperi.
Lui Paul nu ii placea noua sa viata , deoacece nu era deloc placut sa traiesti printre striperii . Si , mai mult , toti striperii il doreau ca partener, Si ii faceau tot felul de mizerii. Paul si-ar fi dorit o viata normala.
Paul a incercat sa fuga de cateva ori de la striperii. Insa fara succes. De fiecare data stripperi l-au prins si l-au adus inapoi. De cateva ori l-au legat si cu lanturi pentru a fi siguri ca nu are nici un prilej sa o stearga. Printre stripperi traiau de la baieti tineri pana la batrani , cu scule si gauri de toate dimensiunile . Insa Paul devenise pReferatul tuturor pentru activitati de relaxare, poate asta si din cauza ca lui ii facea sila .
Si asa au trecut multi ani , iar Paul tot in miljocul stipperilor a ramas. Avea deja trecut de 40 , se ingrasase bine de tot si era de nerecunoscut cand reusit sa fuga din nou . De data asta , stripperi fie nu au observat destul timp ca Paul lipsea fie ca nu mai erau asa interesati ca Paul lipsea ca sa porneasca cu mic si mare in urmarirea lui, sau fie soarta ii oferea lui Paul libertatea .
Dupa ce a alergat pe strazi cateva ore. Paul nu stia incotr-o sa o ia. Unde sa se duca? Casa aceea mare, de demult nu mai exista. Bani nu avea, iar ideaa de a traii pe strazi nu ii suradea. Sa se intoarca la stripperi . Acolo avea macar un pat si asigurata o masa. Era transpirat. S-a asezat pe o banca, la un bar .
A. tocmai se pregatea sa inchida barul si sa se intoarca acasa cand l-a vazut pe Paul. Au intrat in vorba . A. era o tanara devreo 20 si un picut de ani, studenta la o facultate din oras. Locuia cu chirie intr-o casa impreuna cu proprietara si inca vreo 6 fete (si uneori "prietenii" acestora - de toate felurile si toate culorile). Paul, fericit ca a resit sa gaseasca pe cineva care sa fie putin interesat de soarta lui si care ii asculte povestea i-a povestit cine era , pe unde o fost si peripetiile sale. A. auzise si inainte despre striperi , dar nu intalnise inca vreunul.
I-a ascultat povestea lui Paul si s-a hotarat sa ii acorde o mana de ajutor.
A terminat de facut curat, a inchis barul si l-a luat pe Paul cu ea. Nu stia ce va spune gazda , dar era convinsa ca nu o sa il dea afara , cel putin pentru o noapte pe Paul.
AU INTRAT IN CASA. Celeate fete dormeau deja. Proprietara s-a burzuluit putin , Paul a vrut sa plece , dar A. l-a pus in patul sau , ea urmand sa doarma in alta parte si a stins lumina.
Se parea ca proprietarei i-a placut in cele din urma de Paul deoarece i-a permis sa mai ramana o noapte , sa jucat cu fata lui plinuta si cu colacii de pe piept, i-a turtit nasul si i-a oferit acestuia prima partida de harjoleala cu o femeie. Si i-a mai spus ce in schimbul sumei de 100dinari pe luna poate ramane acolo. Si ca ii va acorda si bonusuri pentru acesta suma.
Pentru Paul , in conditiile in care nu avea de lucru 100dinari era mult . Foarte mult . Si daca gasea de lucru , tot mult ii se parea (tot salariul pe o luna).
Asa ca Paul s-a tot gandit si a decis ca, in cele din urma ar fi mai bine sa se intoarca la stripperi.
Era deja obosit, RENUNTASE ...
Abonați-vă la:
Postări (Atom)